Celkem čtyřicet duelů ve dvou rinzích bude k vidění odpoledne od 15:00 hodin v bulharské Albeně v rámci evropského šampionátu kadetů.


V ringu A se v páté dvojici představí ve své premiéře na letošním mistrovství Evropy Dominik Štěpánek, kterého čeká Polák Pawel Brach.

V ringu B pak na závěr celého programu, v souboji číslo 20, pak ve druhém vystoupení na turnaji Pavel Nevečeřal. Toho čeká tvrdý Ázerbájdžánec Murad Allachverdijev. Pro velký český talent půjde už o druhý duel na šampionátu.

V tom prvním dokázal v úterý večer zdolat nepříjemného Bělorusa Denise Lapušanskiho 4-1 na body. Vytáhlý Bělorus měl přitom v kapse červencový skalp italského mistra Raffaeleho Delleho Medagliaho, kterého dokázal ukončit během necelých dvou kol.

Cesta šampionátem naopak skončila už pro Rudolfa Mirgu, který ve váze do 57 kg prohrál s anglickým boxerem Georgem Bancem 0-5 na body, Jiřího Janouška (do 60 kg), který nestačil na Němce Mehmeta Sora (KO 2. kolo) i Miloše Beránka (do 66 kg). Ten v hodně vyrovnaném souboji prohrál 1-4 na body se Slovákem Viktorem Kissem.

S turnajem se pak v nejvyšší váhové divizi nad 80 kg rozloučil také Alex Vančura, kterého zdolal domácí Georgij Lefterov 5-0 na body, a Dominik Gloser (ve váze do 70 kg). Toho porazil 4-1 na body Litevec Alexander Trofimčjuk.

ŽIVÝ PŘENOS TŘETÍHO DNE MISTROVSTVÍ EVROPY KADETŮ – RING A

ŽIVÝ PŘENOS TŘETÍHO DNE MISTROVSTVÍ EVROPY KADETŮ – RING B