Tři kontinentální medaile má doma už jednatřicetiletá Martina Schmoranzová (2x bronz z ME, jednou stříbro z mistrovství EU). Cenný kov ze světových šampionátů ji ale stále chybí, nejblíže mu byla v roce 2014 v Jižní Koree, kdy postoupila do čtvrtfinále.

O to bojovala také v pondělí v indické Dillí. A bojovala skvěle.


Proti taktéž levoruké soupeřce začala lépe, byla aktivnější, trefovala čistější údery. Prostřední pasáž úvodního kola sice vyšla lépe Zulkajnarové, závěr ale byl opět v české režii.


Také druhé dějství bylo extrémně vyrovnané, Schmoranzová sice začala více boxovat z ústupu, jenže devítinásobné české šampionce právě tento styl boxu vyhovuje. Navíc několikrát dokázala přebrat útok soupeřky a trefovat i při svých výpadech.

Závěrečná tříminutovka byla velkým bojem, ve kterém se obě soupeřky několikrát pustily do otevřených výměn. Agresivnější směrem vpřed byla asijská boxerka, jenže po jednom propadnutí v útoku ji ztrestala Schmoranzová v polovině kola dvěma přesnými kontry a hlavní sudí počítal.

A byť se Zulkajnarová po závěrečném gongu radovala, o jejím triumfu rozhodně jasno nebylo. Naopak (u autora tohoto článku vyhrála česká boxerka 2-1 na kola). Verdikt bodových byl nesmírně těsný 3-2 ve prospěch Tádžikistánky. Až na jednu výjimku byly verdikty všech 29-28, jen Australan byl zjevně na jiném zápase a viděl vítězku ovládnu všechny tři kola.

Jen pro zajímavost: Schmoranzovou označil za vítěze kubánský rozhodčí a také zkušená a skvělá Kanaďanka Jennifer Hugginsová. Na stranu její přemožitelky se vedle Australana přiklonil zástupce dalšího asijského státu z Thajska a Brit Martin Lee Innes.

Česká boxerka tak končí letošní šampionát s jedním vyhraným zápasem, když v prvním kole porazila 4-1 na body vítězku červnového mistrovství Evropy Melis Jonuzovovou z Bulharska. Druhá česká zástupkyně na šampionátu v Dillí Petra Laštovková při své světové premiéře vypadla ve váze do 51 kg už v prvním kole.

Na turnaji tak zůstává v turnaji aktivně už jen český rozhodčí Antoním Gašpar.