Přednost v našem přehledu finálových bojů dostanou pochopitelně domácí.

Agateljan se postavil ve váze do 64 kg polskému rivalovi Mateuszi Polskimu a rozhodně neprodal svoji kůži zadarmo. Po dvou kolech, po kterých byl duel mezi obhájce vítězství z loňského roku a bronzovým z posledního mistrovství Evropy, muselo o vítězi rozhodnout dějství číslo tři.

Český bijec, který byl rozhodně techničtějším a šikovnějším z dvojice, se pustil s Polákem do bitvy a přetlačované, což nebyla nakonec ta správná cesta. Po jednom z klinčů neudržel Agateljan, který den po Grand Prix oslavil 22. narozeniny, na uzdě svůj temperament a naznačil úder hlavou vůči Polskimu. Ringový byl nekompromisní a český reprezentant přišel o jeden bod, který už v dalším průběhu kola získat nedokázal.

Kotrč, kterému bude teprve v prosinci devatenáct let, narazil na velezkušeného Inda Kumara Manoje, který startoval na dvou olympijských hrách (2012 a 2016), na ty v roce 2008 se pak snažil marně probít. A věkový rozdíl byl v ringu znát. Byť Kotrč bojoval, nedal svému soupeři nic zadarmo, o bodovném triumfu třicetiletého indického veterána nebylo pochyb.

Ve váze do 52 kilogramů slavil triumf jeho reprezentační kolega Amit Panghal, který si poradil s dalším indickým bijcem Singhem Bishtem Kavinderem těsně 3-2 na body. Jak už to, ale tak bývá, duel krajanů a boxerů, kteří se představí za měsíc na mistrovství světa v německém Hamburku, se nebojovalo na sto procent.

Naplno se rozhodně boxovalo ve finále váhy do 56 kg, kde se střetli Ind Bidhuri Gaurav a Polák Jaroslaw Iwanow. Další z plejády skvěle připravených asijských boxerů nedal svému protivníkovi šanci a zvítězil naprosto jednoznačně 5-0 na body.

Stejně skončil duel v lehké váze do 60 kg. Mladý a talentovaný Slovák Filip Meszároš dřel, bojoval, zkoušel na bronzového z MS 2015 a účastníka olympijských her 2012 i 2016 všechno možné, leč marně. Thapa Shiva byl nad jeho síly. Pro pětinásobného slovenského šampiona, který teprve před třemi týdny oslavil své 19. narozeniny byl ale duel obrovskou zkušeností.

Ve váze do 75 kg na sebe narazili Polák Bartosz Golebiewski a Belgičan Ruben Veciunca. A také zde rozhodly zkušenosti nad dravostí. Jednadvacetiletý polský šampion střední váhy byl přesnější, šikovnější, dokázal přesně zasahovat jak v útocích, tak v kontrech a jen bojovnost méně ostříleného Belgičana na triumf nestačila.

V polotěžké váze do 81 kg si to rozdali naturalizovaný Němec Ibrahim Bazujev a Ind Panwar Manish boxující v otočeném gardu. Bazujev nezapřel svůj původ ze zemí bývalého Sovětského svazu nejen svým vzezřením, ale také stylem boxu. Byl to on, kdo byl šikovnější a přesnější, především jeho zadní ruka na levorukého Inda platila. Výsledkem bylo jeho vítězství 5-0 na body.

A naprosto stejný bodový triumf si připsal jeho reprezentační kolega Igor Tezijev, který ve váze těžké do 91 kg doslova zdemoloval Belgičana Victora Schelstraetu, který letos od ledna stihl už tři profesionální duely (všechny vyhrál, dvakrát před limitem). Tezijev měl po celý duel jasně navrch a jen velká bojovnost jeho rivala zapříčinila, že o jeho triumfu museli oficiálně rozhodnout až bodoví.

V nakonec parádní duel se proměnilo finále supertíhy nad 91 kg mezi Kumarem Satishem z Indie a Němcem Maxem Kellerem. Menší asijský bijec měl navrch v prvním kole svojí aktivitou a agresivitou. Šampion našich západních sousedů ale přidal ve druhém dějství na aktivitě a přesnosti a srovnal skóre.

O vítězi tak mělo rozhodnout třetí tříminutovka, ve které už byli oba pořízci hodně unavení, přesto ze sebe vyždímali ještě poslední zbytky sil. Opticky to vypadalo, že Keller nakonec dokázal zápas překlopit na svoji stranu, bodoví ale byli jiného názoru. Verdiktem 3-2 přiřkli vítězství indickému bojovníkovi.

VIDEA Z ÚSTECKÉ GRAND PRIX 2017 NALEZNETE ZDE!

Velká cena Ústí nad Labem, mezinárodní turnaj v boxu - finále:

Do 52 kg: Amit - Bišt (oba Indie) 3:2
Do 56 kg: Bidhúri (Indie) - Iwanow (Pol.) 5:0
Do 60 kg: Šiva (Indie) - Mészároš (SR) 5:0
Do 64 kg: Polski (Pol.) - AGATELJAN (ČR) 3:1
Do 69 kg: M. Kumar (Indie) - KOTRČ (ČR) 5:0
Do 75 kg: Golebiwski (Pol.) - Veciunca (Belg.) 5:0
Do 81 kg: Bazujev (Něm.) - Panwar (Indie) 5:0
Do 91 kg: Tezijev (Něm.) - Schelstraeta (Belg.) 5:0
Nad 91 kg: S. Kumar (Indie) - Keller (Něm.) 3:2.

Zdroj foto: Miroslav Solař, www.MSolar.cz