Hodně zkušený celek přivezly Polky do Plzně. Všech pět hostujících boxerek už má výrazné mezinárodní zkušenosti, nejtěžší z nich – obrovská Sylwia Kusiaková – v posledních čtyřech letech ovládla třikrát domácí šampionát a z prvního ženského juniorské mistrovství Evropy přivezla domů zlato.

Přesto se Češky soupeřek nezalekly a až poslední dvojice rozhodla o konečném těsném triumfu Polek.

V prvním duelu ve váze do 54 kg dokázala Lenka Bernardová porazit Dominiku Pogrzebskou 2-1 na body, hned vzápětí ale Polky srovnaly, když proti Petře Laštovkové uspěla Anna Góralská. Hostující boxerky pak před zaplněnou halou poslala do vedení Natalie Barbusinská, která si poradila s plzeňskou bojovnicí Denisou Pauerovou.

Ve váze do 64 kg ale jasně dominovala domácí jednička Martina Schmoranzová, která zdolala 3-0 na body hostující Alexandru Talagovou. A tak musel rozhodnout duel ve váze nad 81 kg. Do něj vstoupila Lucie Mlejnková i přesto, že sama měla 72 kg a Kusiaková překročila domluvený limit o sedm kilogramů!

Zkušené soupeřce ale nedala nic zadarmo a až do posledního gongu se rvala o vítězství. Nakonec ale v klasickém boxu zkušenější Polka zvítězila 2-1 na body a zajistila svému výběru konečný triumf 6-4.