Jaké se jsou pocity české boxerky? Jak dlouho se připravovala na zápolení „vysokoškoláků“? O tom více následující řádky.

Jak dlouho ses na Univerziádu chystala?

V podstatě od poloviny června, kdy mi začala příprava na další sezonu, která začíná právě univerzitním mistrovství světa.

Počítalo se s tebou původně pro tuto akci? Vím, že měla jet Katka Humlová, ta nakonec zůstává doma, vyrážíš ty. Kdy ses o své účasti dozvěděla?

Ano, počítalo. Většina formulářů musela být vyplněna několik měsíců dopředu. Původně měla jet Katka Humlová, já, a ještě Jana Prokešová.

Bylo těžké si zařídit všechny náležitosti? Víza a podobně…

Většinu věcí naštěstí zařizovala paní z České asociace univerzitního sportu.

Je to tvůj letošní vrchol sezony? Jak vysoko Univerziádu stavíš?

Vrcholem této sezony bude MS v Indii (koná se od 15. do 24. listopadu). Na Univerzitním MS by měla být o něco menší konkurence vzhledem k tomu, že účastníci musejí být studenty univerzit a splňovat věkové omezení. To znamená větší šanci na úspěch. (úsměv)

V jaké váze budeš startovat a s kým do Ruska cestuješ?

Startuji ve své nejčastější kategorii do 51 kg. Nebylo ani moc na výběr, jsou zde pro ženy otevřeny jen ty tři „nejpopulárnější“ váhovky (51, 60 a 75, patří mezi olympijské váhy). Na turnaj jsme vyrazili pouze já a reprezentační trenér Kamil Černý.

Už jsi v Rusku byla? Těšíš se? Pro mnohé je to hodně specifická země...

V Rusku jsem poprvé. Upřímně jsem zatím velice mile překvapena: milí lidé, hezké ubytování a dobré jídlo. (úsměv)

S jakým výsledkem bys byla spokojená?

Chtěla bych přivézt medaili. Nyní už je po losovaní a vím, že chybí vlastně jen krůček. Stačí mi vyhrát jeden zápas a zajistím si tak postup do semifinále. Ovšem hned v tom prvním zápase mě čeká domácí Ruska Geljusa Galijevová (mistryně Evropy juniorů 2014), takže to určitě nebude lehké.

Co tě ještě na podzim čeká? O čem už víš?

Na podzim mě čekají ještě čtyři mezinárodní turnaje, mistrovství republiky a již zmiňovaný vrchol – světový šampionát.