A právě s druhým jmenovaným vám nyní nabízíme krátký rozhovor před startem turnaje, jehož sobotní semifinálové a nedělní finálové boje vám od 10:00 hodin, respektive 9:30 hodin nabídneme v přímém přenosu prostřednictvím streamu na našem youtube kanálu Czechboxing.cz.

Jak se těšíš na poslední domácí šampionát mezi juniory?

Na poslední domácí mistrovství se těším opravdu hodně. Myslím, že od minulého šampionátu jsem se hodně posunul vpřed a cítím se výborně.

Kdo je tvůj největší soupeř a proč?

Asi ostravský Mirek Gorol, je to vice-mistr Evropy. Jsme s Mirkem oba zkušení boxeři s hodně zápasy i z mezinárodních turnajů, byť jsem se dosud coby soupeři ještě nepotkali. Navíc to je i boxer, se kterým jsem absolvoval hodně velkých turnajů, včetně dvou evropských šampionátů. Jsme i kamarádi, nicméně v ringu si to oba určitě užijeme a budeme chtít oba vyhrát. Pokud na náš duel pochopitelně dojde.

Už máš za sebou zkušenost z mužské extraligy. Jak si ji vážíš a jak moc je to pomoc právě pro mistrovství republiky?

Zkušenosti z extraligy jsou pro mě velký přínos, vím, že se mohu srovnávat i s nejlepšími muži v Česku v tomto sportu.

V čem je juniorský a seniorský box jiný?

Kromě toho, že se boxuje bez helem, tak především soupeři chtějí boxovat a nemají tendenci se stále chytat. Zatím jsem v extralize odboxoval pouze dvě utkání s bilancí jedna výhra a jedna prohra. Ta navíc přišla s Erikem Hulijevem, dlouhodobě jedním z nejlepších boxerů u nás. Už se těším na odvetu.

Jaké jsou tvoje plány na zbytek jarní sezony?

Mám v kalendáři ještě asi tři extraligové zápasy. Poté bych rád na kemp do zahraničí, ale nechci zatím předbíhat. Také uvažuji o podzimním domácím seniorském šampionátu. Ale na tyto úvahy je zatím dost času. Teď je cílem číslo jedna vyhrát ten juniorský.

JAKUB ŠUDA

Datum narození: 26. března 1999
Zápasová bilance: 109 zápasů – 85 vyhraných, 3 remízy, 21 proher
Klub: BC Broumov v současné době hostuji v SKB Hydrokov Třeboň
Trenér: Filip Miňovský
Úspěchy: 3x mistr republiky, 2x vice-mistr republiky, 2x 5. místo na ME (vše v juniorských a mládežnických kategoriích), coby třináctiletý bronz na MČR juniorů, vyhrané turnaje a zápasy v zahraničí.