Jak se rodil? Nejen o tom následující krátký rozhovor se zmíněným Josefem Pekárkem.

První sezona a hned titul. Panuje v Ostravě spokojenost?

Ostrava nikdy v minulosti titul v boxu nezískala, takže panuje obrovská spokojenost. Do soutěže se šlo s pokorou a za úspěch bychom považovali umístění do třetího místa. Titul máme především díky tomu, že jsme měli nejvíce vlastních boxerů doplněné o kvalitní bijce ze zahraničí ve dvou vahách. Ani jednou se nám nestalo, že bychom neobsadili nějakou váhu. Díky SCB je v Ostravě a okolí o box obrovský zájem, kluci i na oblastních kolech ví, že jsou sledování a že mají šanci se probít do extraligy.

Minulá sobota byla v Ostravě hodně dlouhá. Jak jste si ji užil i vy osobně?

Náramně, taktéž jsem se představil v exhibici proti Pavolu Polakovičovi. Ten duel byl pro lidi v klubu a budoucí či současné sponzory. Já jsem si ho užil, myslím, že nikdo nikomu nic nedaroval a dle ohlasů měl náš souboj velkou kvalitu, takže mi až tolik nevadí, že jsem nakonec prohrál.

Jaké jsou nejbližší týmové plány?

Kluci pojedou na kondiční dovolenou k moři.

Kdo z týmu na vás udělal největší dojem, kdo nejvíce překvapil?

Asi Martin Prázdný s Markem Vaněčkem. A také Pavel Polakovič, to je obrovský talent od přírody. Samorost, který to neměl v životě snadné.

První Ostrava, poslední Ústí, kdysi boxerská bašta u nás. Čím to dle vás je?

To není tak úplně otázka na mě. Ale odpovím otázkou: Proč je český box tam, kde je? Přitom tu jsou stále skvělí boxeři v čele se Zdeňkem Chládkem, Vaněčkem, Prázdným, Kristianem Cholinským a dalšími, na které bych nerad zapomněl. O ty se ale musí svaz postarat, jinak nebudou vozit medaile z velkých turnajů a nebudou mít šanci se dostat na olympijské hry.

Stále ještě není rozhodnuto o druhém místě. Kdo si myslíš, že ho urve?

Jednoznačně Prostějovu a to přesto, že naše duely byly hodně vyhrocené. Já v minulosti za Prostějov boxoval, šéfuje mu kamarád Petro Novotný, takže jim přeji, aby nakonec zůstali druzí. Navíc stále nemohu Bratislavě zapomenout, že jsme si nemohli v březnu zaboxovat vzájemný zápas a slavili jsme vítězství díky kontumaci.