Tvrdý souboj talentovaných mladíků ve váze nad 75 kilogramů ovládl Ferneza. Ani on, ani Nevečeřal se ale nemají zač stydět a našlapanou Lucernu 30. prosince solidně nažhavili na další dění.

Hned první souboj hlavního programu pak byl opět dle amatérských (olympijských) boxerských pravidel. Pět týdnů po výhře nad Italkou Monikou Floridiovou se vrátila do Mekky boxu u nás Martina Schmoranzová, aby se zde utkala s Polkou Hannou Soleckou.

Mladá Polka českou hvězdu zdolala na loňském mistrovství Evropské unie a tak jí měla třicetiletá rodačka z Rakovníka co vracet.

V prvním kole, do kterého povzbudil svoji milou pusou Martin Parlagi, taktéž úspěšných boxer, začala lépe Solecká, která byla agresivnější a především zadní cross dělal Schmoranzové problémy.

Jenže od druhého dějství už ringu dominovala jediná boxerka a to ta česká. Trojnásobná bronzová medailistka z mistrovství Evropy (2006, 2011 a 2016) zapracovala na obraně, přidala i skvělé ofenzivní výpady a především svým pohybem Soleckou de facto uštvala.

Na konci duelu tak mohla zaslouženě slavit poslední výhru v roce 2017 a udržení neporazitelnosti v legendární aréně, kde již zmíněný předzápas Ferneza vs. Nevečeřal, který startoval 20 minut před oficiálním zahájením, shlédlo více jak dva tisíce fanoušků bojových sportů!