Červenec a srpen bývají v boxerském kalendáři podobně jako u fotbalistů zaplněné především tréninkovými kempy a přípravami na novou sezonu. Nejinak je tomu také letos.

Stříbrní medailisté z květnové Grand Prix Ústí nad Labem – Artur Šachbazjan a Petr Novák – společně ještě s kamarádem a reprezentačním parťákem Davidem Kotrčem vzali letní přípravu skutečně ve velkém. S trenérem Vasilem Larionovem vyrazili až na Ukrajinu, kde vyrostli tací bijci jako Alexander Usyk, Vasil Lomačenko či Alexander Gvozdik.

Od 9. do 28. července se ve Sportovním centrum Ukrajiny ve Lvovské oblasti připravují se šestatřiceti domácími boxery v čele s mistrem světa ve střední váze Alexandrem Chyžniakem.

„Trénuje se třífázové, zaměřujeme se zde na kondici, silovou vytrvalost a techniku,“ řekl z Ukrajiny Larionov. „Běhají se dle větší vzdálenost, sprinty do kopce, kluci absolvují kruhové tréninky, ale také práci na aparátech, aby rozvíjejí sílu úderů, a také se zde pracuje ve dvojicích,“ přidal.

Věřme, že nabyté objemy a zkušenosti se u všech tří českých talentů následně projeví. Šancí je využít budou mít od září povícero.