Už ode dneška budou na stadionu KD Jadhav Indoor Stadium probíhat souboje nejlepších boxerek planety. Na stejném místě se uskutečnil ve středu los jubilejního desátého ženského světového šampionátu.

Také za české účasti, kdy dvojici Petra LaštovkováMartina Schmoranzová přišel podpořit i český velvyslanec ve druhé nejlidnatější zemi světa Milan Hovorka. Pochopitelně nechybí ani dvojice trenérů Michal Soukup a Kamil Černý.

Ti byli i u losování. Ten rozhodl pro české barvy následovně.

V extrémně nabité olympijské váze do 51 kg (43 boxerek!) si zaboxuje v sobotu Laštovková 100. zápas turnaje proti lepší z dnešní dvojice Stephanie Kernachanová (Skotsko) – Jang Euna (Korea). Pro obě jde o premiérový světový šampionát. Stejně jako pro Laštovkovkou.

Martina Schmonrazová má ve své váze celkem 29 rivalek. První, která se jí postaví v boji o osmifinále bude Bulharka Melis Naděžda Jonuzovová. A dá se říct, že start turnaje to bude jako řemen. Mladá Bulharka totiž na letošním domácím evropském šampionátu váhu do 64 kg opanovala!

Aby toho nebylo málo, má na kontě také titul mistryně Evropy do 22 let z loňského roku (ve váze do 69 kg) a stříbro z předloňského ME juniorek. Na stejném turnaji loni a také na juniorském světovém šampionátu se ji ale příliš nedařilo.

Pro Schmoranzovou jsou světové šampionáty zatím zakleté – letos startuje na pátém, v roce 2014 postoupila do čtvrtfinále, na medaili ale trojnásobná bronzová medailistka z ME a stříbrná z mistrovství EU čeká marně. Dobrou zprávou budiž, že na asijské půdě se jí daří, zmíněné čtvrtfinále vybojovala v korejském Čedžu.