Retro styl na vás dýchl hned jak jste vstoupili do haly. V městě, které dalo tuzemskému sportu mimo jiné Rudu Kraje, stříbrného z olympiády v Sydney 2000, pojali oslavy sta let od založení naší republiky ve velkém stylu.

A poctivě.

A stejně poctivé bylo i vše okolo. A pochopitelně také samotné duely. Hned ten první – v klasickém boxu – skončil těsnou výhrou 2-1 na body Slováka Kristiana Vajzera nad pražským Athanasiosem Giakasem. Třináctka – zápas, do kterého oba shodně vstoupili – byla šťastnější pro hosta z Komárna.

Mimochodem, zazpívána česká a poté celá slovenská hymna na úvod galavečera, dodala akci šmrc.

Ve druhém souboji se už radoval „domácí“ modrý roh, když Filip Kočí přetlačil dalšího slovenského bijce Michala Mišíka. Radoval se také mělnický Tomáš Doleček, který to ale měl s Jiřím Sedláčkem z Plzně nesmírně těžké.

Naopak pardubická Martin Bureš předvedl v souboji dle pravidel K-1 působivé KO, domácí Jakub Novotný neměl bohužel pro skvělé mělnické fanoušky nárok.

Krásný zápas předvedli zaplněného „kulturáku“ David Popovič a nakonec vítězný Matouš Kušniarik. Podobnou show chtěli nabídnout také Matěj Křen a Tomáš Horn. Po třech minutách ale byl konec.

Virózou oslabené tělo domácího bojovníka nebylo schopno vzdorovat tlaku pražského bijce a zkušenosti Rudy Kraje se v tuto chvíli projevily v plné kráse. Svého mladého svěřence objal, vysvětlil mu, že dál riskovat jeho zdraví nechce, a duel ukončil.

Sedmý duel byl opět dle pravidel K-1 a Tomáš Reng se s Patrikem Honem poštípali opravdu ve velkém stylu. Tentokrát ale slavil triumf svěřenec domácího trenéra Leoše Brycha, tedy Hon.

Ani v následné přestávce se příchozí nenudili, své umění předvedli zástupci místního klubu v taekwoondu, v jejich řadách se neztratil ani muž zralého věku s jednou umělou nohou.

Poté se domácím předvedl mělnický „Tyson“ Josef Škop. Jistě, určité nedostatky vůči legendárnímu boxerovi se v jeho výkonu najít ještě daly, co se týče dynamiky a výbušnosti tam podobnost jistě byla. Ostatně, Miroslav Gaňo, který „nepřežil“ dvě kola, by o tom mohl vyprávět.

Extrémně vyrovnané byly pražsko-mělnické bitvy Alex Reparjuk vs. Rudolf Kraj ml. a Vítek Uher vs. Matěj Mikeš. Oba skončily těsným výsledkem 2-1 pro domácí bojovníky. Oba ale klidně mohly dopadnout výsledkově opačně a nikdo by se nemohl divit. Tak, jako tak, všechny čtyry talenty nechaly v ringu doslova vše.

Stejně jako vracející se Jan Gazdík, který nastoupil proti náhradníkovi Adamu Filipovi, který je ale paradoxně zápasově zkušenější než jeho protivník i původně plánovaný Slovák Patrik Paták. Gazdík si ale poradil skvěle a po zkušeném výkonu mohl slavit triumf 3-0 na body.

Hlavní střet večera byl opět dle pravidel K-1. Zástupce Lanna Gymu Jakub Mírek v něm vyzval třetího svěřence Leoše Brycha – Matěje Kubinu. Také oni se do sebe zaklesli jak se sluší a patří, bez velkých okolků. Tvrdou bitvu nakonec pro sebe uzmul prvně jmenovaný, popáté z dvanácti zápasů ale zněl verdikt bodových 2-1!

Snad se podobně – v zákulisí i v ringu – povede i příští, z části jubilejní pátý ročník...