V celkem třinácti duelech – čtyři v ženské váze, devět v mužské – vyšlo vlastně úplně všechno.

Nechybělo napětí. V přestávkách se mohli přítomní kochat sličnou Ring Girls. Také doprovodný program místní dívčí taneční skupiny neurazil. A vše provázela dvojice Marek Šimák – Matouš Rajmont, kteří působili tak, jako by spolu moderovali akce snad od narození.

Mimochodem, oba přišli na svět ve stejný den.

Ale zpět do aktuálního tisíciletí, roku i data.

Jako první vstoupily mezi šestnáct provazů dívky. Klára Poledníková z ostravského klubu nedala ve váze do 57 kg Adéle Petránové žádnou šanci a mohla slavit svůj druhý mistrovský titul. Od ringu ale daleko neodešla, protože hned po ní nastoupilo její dvojče Natalie. A Klára během stahování bandáží stihla ještě svého sourozence povzbuzovat a radit.

Natalie možná i proto souboj s domácí Terezou Ticháčkovou jasně ovládla a k obhajobě mistrovského titulu navrch přidala i ocenění pro nejlepší boxerku turnaje. A to pod ringem postávala také jejich další sestřička, která už navléká boxerské rukavice.

V lehkém velteru do 64 kg zvítězila prostějovská Magdalena Vrbová, která si celkem hladce poradila s ostravskou Vanesou Kolaříkovou. Vítězka tak stylově oslavila své jubilejní desáté utkání krátké kariéry.

Ve velteru do 69 kg její týmová parťačka Michaela Brančíková neuspěla. O hlavu vyšší „stroj“ ze Starého Města jménem Kateřina Kutálková ji dvě kola mydlil hlava nehlava. Ve třetím kole sice prostějovská bojovnice zabrala, na zvrat to ale nestačilo.

Už v pátek pak vybojovala mistrovský titul ve váze do 51 plzeňská Lenka Bernardová.

Mužskou část finále odstartoval stylově porubský Kevin Godla. S Jiřím Pokošem neměl slitování, ukončil ho už v prvním kole a přidal do své sbírky už třetí mládežnický titul.

Také zápas v bantamu do 56 kg se nedoboxoval do konce. Pražský Oliver Hochman nakládal od začátku do plzeňského Petra Hlavatého vše, co se do něj vešlo. Dokonce ho poslal celkem rychle také do počítání.

Hlavatý, velký to fanoušek plzeňské Viktorky, ale ukázal obrovskou odolnost a bojoval i přes úpravu svého obličeje dál. A několikrát to mezi diváky i zahučelo, když také on tvrdě a přesně zasáhl. Když to nešlo přes hlavu, zkusil to Hochman ve třetím kole přes spodky a to zabralo. Výsledkem byla výhra před limitem.

Otevřenou bitku poté předvedli v lehké váze Sergej Kryvoberets a Jasur Zaripov. Z výhry se nakonec radoval druhý jmenovaný, zástupce SAC Praga, klubu, kterému celý svůj život věnoval loni zesnulý legendární boxer i trenér Rudolf Obid.

Ve váze do 64 kg byl velkým favoritem mostecký Filip Bobek. Jenže pražský Vladislav Prtopchanskyi předvedl velkolepý a soustředěný výkon. Po vyrovnaném prvním dějství to byl on, kdo byl přesnější v útoku a také obraně, a tak mohl slavit překvapivý, leč zasloužený mistrovský titul. Zda ve společnosti dívek, které zařadil mezi svá hobby, to už zůstane pod rouškou tajemství.

Velký obrat si připravil pro fanoušky v hale ve váze do 69 kg ostravský Dominik Gloser. Vytáhlý Václav Vlček ho v prvním kole poslal po parádním zadním kontru na zadek a do počítání. Jenže vítkovický bojovník se nevzdal. Postupně přebral iniciativu, zpřesnil své útoky a u bodových rozhodčích – byť velmi těsně – to na triumf a celkově už pátý domácí mistrovský titul stačilo.

Ve váze do 75 kg se představil domácí talent a hvězdička Pavel Nevečeřal a „trutnovská aréna“ se otřásala v základech už při jeho nástupu. Při každém jeho trefeném úderu to mezi diváky jen zahučelo a ve chvíli, kdy ringový Stanislav Nechvátal bojovného Tomáše Křišťála odmával, tak to vypadalo na telefonát statikovi kvůli kontrole, aby tělocvična náhodou nespadla.

Bouřlivá atmosféra vydržela i do dalšího duelu, tentokrát už v polotěžké váze do 81 kg. Chlumecký Filip Knor vstoupil do duelu s Václavem Klimšou skvěle a první kolo v pohodě ovládl. Jenže od konce první minuty toho druhého jako kdyby mu někdo zalil nohy do betonu, z předchozího extrémně náročného programu turnaje unavený Knor totálně odešel fyzicky a Klimša zápas otočil ve svůj prospěch!

Obrat přišel také v souboji těžkých vah do 91 kg mezi Alexem Vančurou a Danielem Mikušťákem. Úvodní tříminutovka byla extrémně vyrovnaná, v té druhé měl mírně navrch Vančura. Jenže ve třetí v ringu jasně kraloval Mikušťák a to rozhodlo – byť těsně, tak 5-0 na body zvítězil karvinský bijec.

Žádný obrat a senzaci nedopustil v supertíze Filip Dümont, který sice měl ve třetím kole s o hlavu menším Janem Milenkem velké problémy, ovšem dle hodnocení bodových také toto dějství ovládl a po loňském stříbru přidal tentokrát do své vitríny úspěchů zlatou medaili.