Od čtvrtka do soboty bude ve váze nad 91 kg čelit mladým dravcům v čele s obhájcem titulu Adamem Kolaříkem či severočeským talentem Filipem Dümontem. Nic jiného, než triumf si ale svěřenec české legendy Rudolfa Kraje nepřipouští.

Jak sis užil návrat do amatérského ringu? Nejdříve na Oblasti, pak doma v Trutnově?

Návrat do ringu jsem nepodcenil a dobře jsem se připravil. V obou zápasech jsem měl silné kluky, které se mi povedlo porazit hladce před limitem. Takže jsem si návrat užil dobře.


Proč jsi tak toužil boxovat původně proti taktéž trutnovskému Kubovi Synkovi a ukázat, kdo je lepší? Nějaké nevyřízené boxerské účty z minulosti?

Proti Kubovi nic nemám, je to hodný kluk, ale bylo mě řečeno od jeho trenéra Milana Ondráška, že ho připraví a on mě porazí. Kuba zápas odkýval a já jsem se opravdu těšil, že jim ukážu že se spletli. Nakonec se ale zranil a místo něj se mi postavil Dan Vencl.

Kdy se zrodil ve tvé hlavě nápad vrátit se zpět? A proč amatérský, a ne profesionální ring?

V únoru na mistrovství republiky juniorů u nás v Trutnově, když jsem slyšel od Milana, že mě Kuba porazí. Amatérský proto, že mi chybí ještě jedna medaile ze seniorského šampionátu. Stříbro a bronz už mám několikrát.

Tvým trenérem je Rudolf Kraj, to vzniklo jak? Také na jaře v Trutnově?

Ano. Ruda je kamarád, kterého jsem poprosil o pomoc právě po zmíněném hecu.

Proč jsi vlastně skončil? Hrály v tom roli problémy se zákonem, byť jsi byl nakonec zproštěn obvinění?

Líbí se mi tvůj přehled. (úsměv) Ale tady tě malinko opravím, nešlo o mě ale o mého otce, který byl zproštěn v plném rozsahu. No a skončil jsem, protože jsem se dostal na MS v Baku 2011, ale na olympijské hry v Londýně 2012 se mi kvalifikovat nepovedlo. Pak jsem uspořádal dva galavečery v Trutnově, naposledy 7. února 2014 a začal jsem se naplno věnovat podnikání. Boxu jsem se až do letošního února věnoval jen kondičně.

Jak těžké a nepříjemné období to bylo pro vaši rodinu?

Nepříjemné to nebylo, věděli jsme, že to je hloupost.

A s jakými ambicemi se vracíš?

Do konce roku mám naplánované mistrovství republiky, pak si dám galavečer na začátku listopadu u Rudy v Mělníce a 30. prosince Lucerna a duel proti Viktoru Pavlíčkovi. A úkol? Jasný, vše vyhrát. Pak se uvidí.