Ostatně nedaleko zastávky Náměstí Míru se protočilo během několika nedělních odpoledních hodin na pět set platících fanoušků tohoto sportu. Viděli celkem devět profesionálních duelů (více o nich čtěte ZDE!) a třináct amatérských.

Ti celý program moderovaný dvojicí Štěpán Horváth – Lucie Sedláčková odstartovali krátce po 14. hodině veřejným sparingem mezi nakonec vítězným Michal Gorčíkem a Markem Břinčilem.

Po nich si to rozdali taktéž ve veřejném sparingu Erik Brádle a vítězný Aleš Drobil. Následovaly dva souboje mládeže. Nejprve si poradila talentovaná Valentina Vacková s pražskou Petrou Kloubkovou, kterou vedla její trenérka Martina Schmoranzová, poté Dominik Pulda zdolal Kevina Hafijaka.

Další souboje pak už byly v seniorské kategorii. A pořádně napilno měla legenda české scény bojových umění Luboš „Pitbull“ Šuda, který vyslal do boje tři své zástupce, a to hned za sebou. Vítězství se ale nedočkal ani jednou.

Nejprve nestačil Patrik Ort na Dana Štolbu, poté Jakub Jirák podlehl Martinu Lavickému, aby ve výsledkově nejtěsnějším souboji prohrál Matěj Kos s Antonínem Vavrdou. Dlužno dodat, že všichni jmenovaní si vyzkoušeli poprvé boxovat bez helem a zápas vypsaný na plných 3x3 minuty (na oblastních kolech se boxuje kvůli velkému počtu závodníků tradičně na 3x2 minuty).

V osmém duelu předvedla svoji italskou dravost Claudia Capablo, která zdolala jičínskou Anetu Sálovou, po nich Jakub Minář zdolal v pražském duelu Františka Hájka. První desítku zápasů uzavřel triumfu Romana Volosčuka nad zkušeným Petrem Kutálkem, kterého překvapivě ukončil už v prvním kole.

Za svého tréninkového parťáka a kamárada se následně plzeňskému klubu BC Star pomstil Václav Zadák, který v parádní bitvě přeboxoval svého jmenovce Lucáka. Plzeň ale nakonec přece jen nad Prahou měla navrch, když Lukáš Wacker zvítězil nad Nikolou Manasijevičem. Byť o jeho triumfu rozhodlo zranění (po srážce hlavami) už v prvním kole očekávaného souboje.

Celý program uzavřeli vytáhlý David Sova a Martin Selecký, kterého stejně jako Vavrdu vedl známý český amatérský boxer Daniel Táborský. Selecký si dokázal se soupeřem, který měl na kontě dvakrát více duelů a který se stal před příjezdem do Retra účastníkem automobilové nehody, zkušeně poradit, udržel i ve svém pátém zápase neporazitelnost a pro toto odpoledne i vítěznou bilanci svého klubu Real Fight Club.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY AMATÉRSKÉHO PROGRAMU RETRO BOXING II. (první je vždy uvedený vítěz)

Veřejný sparing (3x2min, váha do 85 kg): Michal Gorčík vs. Marek Břinčil – 3:0 na body

Veřejný sparing (3x2min, váha do 91 kg): Aleš Drobil vs. Erik Brádle – 1:2 na body

Váha do 46 kg (3x2min, kadetky): Valentaina Vacková vs. Petra Kloubková – 3:0 na body

Váha do 75 kg (3x2min, junioři): Kevin Hafijak vs. Dominik Pulda – 2:1 na body

Váha do 64 kg (3x3min, muži): Dan Štolba vs. Patrik Ort – 3:0 na body

Váha do 75 kg (3x3min, muži): Martin Lavický vs. Jakub Jirák – RSC 3. kolo

Váha do 88 kg (3x3min, muži): Antonín Vavrda vs. Matěj Kos – 2:1 na body

Váha do 60 kg (3x2min, ženy): Claudia Capablo vs. Aneta Sálová – 3:0 na body

Váha do 75 kg (3x3min, muži): Jakub Minář vs. František Hájek – 3:0 na body

Váha do 62 kg (3x3min, muži): Roman Volosčuk vs. Petr Kutálek – RSC 1. kolo

Váha do 69 kg (3x3min, muži): Václav Zadák vs. Václav Lucák – 3:0 na body

Váha do 91 kg (3x3min, muži): Lukáš Wacker vs. Nikola Manasijevič – RSC 1. kolo

Váha do 75 kg (3x3min, muži): Martin Selecký vs. David Sova – 3:0 na body