Už v sobotu oslavily domácí tituly Jana Prokešová (váha do 48 kg), Kateřina Humlová (váha do 60 kg) a Kateřina Csiscaiová (váha do 75 kg), v neděli k nim přibyly další tři ženy a devět mužů.

Jako první vstoupily do ringu Petra Laštovková a Jana Juranová, aby si to rozdaly o pás šampionky ve váze do 51 kg. Zkušenosti z 88 duelů dokázala v devátý domácí titul v řadě přetavit brněnská Juranová, která nedala dravé, leč ne tak přesné a technicky vyzrálé Laštovkové šanci.

Stejně jako loni okusila hořkost finálové porážky ve váze Petra Šimáčková, která se stala domácí šampionkou v roce 2014 ještě ve váze do 60 kilogramů. „57“ je jí ale i na druhý pokus zapovězená, po Alici Šrámkové podlehla také Lence Kardové, která tak po dvou titulech z let 2013 a 2014 ve své „54“ bere po loňské absenci zaviněné zlomenou rukou další domácí zlato.

„Byl to těžký rok, loni jsem bohužel nemohla startovat, letos mi nevyšel na jaře pokus dostat se na olympiádu. Hodně mě to mrzelo. Jsem ráda, že mám další titul, jsem za něj moc šťastná,“ řekla Profiboxing.cz, následně přidala na svém facebookovém profilu poděkování trenérům i svým nejbližším.

KOMPLETNÍ REPORTÁŽ S VÝSLEDKY NALEZNETE ZDE!