Devět finálových bojů čeká na příchozí do haly Sluneta na finálové souboje letošní ústecké Velké ceny. A ve váze do 64 kg a 69 kg budou moct držet palce českým boxerům. Rozhodly o tom čtvrtečním a páteční vyřazovací boje.

V lehkém velteru se do finále probil po velké bitvě Erik Agateljan, který si poradil z německým reprezentantem a boxerem se zkušenostmi z bundesligy Kastriotem Sopou těsně 3-2 na body (3x 27-26 a 2x 26-27).

Dalšímu českému zástupci se do finále probít nepovedlo, Jiří Havel ve váze těžké (do 91 kg) nestačil ve vyrovnané bitvě na Belgičana Victora Schelstraeta 1-4 na body (29-27 a 4x 28-29).

V souboji o třetí místo v supertíze pak Adam Kolařík vyhrál nad Nizozemcem Stanleym Koemansem 4-1 na body (29-27 a 3x 29-28 a 27-30).

Už ve čtvrtek si zajistil finálovou účast ještě loni junior David Kotrč. Ten si porazil ve dvou kolech s Polákem Damianem Kiwiorem, kterého do dalšího pokračování souboje velterové váhy nepustil pro zranění lékař.

V sobotu se v ringu představí kromě výše zmíněných vítězů hned sedm indických boxerů, kteří mají již nyní jistotu vítězství ve váze do 52 kg. Jeden ze zástupců asijské výpravy, pro kterou je ústecký turnaj hlavní generálkou před mistrovství světa, Manoj Kumar pak prověří kvality Davida Kotrče.

FOTOGALERII ZE VŠECH SOUTĚŽNÍCH DNÍ SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE!

FINÁLOVÉ SOUBOJE MŮŽETE SLEDOVAT ŽIVĚ ZDE!