Na konci března se měl boxovat v Bratislavě klíčový souboj letošní extraligové sezony mezi dvěma dosud neporaženými celky, shodou okolností nováčky – domácím Ružinovem 821 a Ostravou.

Jenže bratislavský celek nemohl duel uspořádat a následně byl dle pravidel výsledek kontumován ve prospěch Ostravy, což ji zaručilo po pětileté nadvládě Prostějova titul. Ten SCB potvrdilo na domácí půdě proti Děčínu další, již osmou výhrou v sezoně, tentokrát v poměru 12-4.

Za domácí potvrdili v Ostravě skvělou formu Hamo Aperjan, který si poradil s Erikem Hulijevem, Pavel Polakovič, Bartek Gotiebiewski a také Marek Vaněček. V děčínském dresu znovu zvítězil velký plzeňský talent Kristián Cholinský, druhý triumf hostí pak zapsal Matěj Vais.

V rámci oslavy boxu se v moravskoslezské metropoli odboxovalo Oblastní kolo a také exhibiční duel mezi šéfem SCB Ostrava Josefem Pekárkem a Pavolem Polakovičem, ve kterém slavil druhý jmenovaný.

Na druhé místo tabulky se po neděli dostal prostějovský celek, který dokázal v přímém souboji zdolat o stříbro Bratislavu 10-6. Dlouho neporažený slovenský celek tak zapsal druhou porážku během dvou týdnů a jelikož na podzim oba týmy ve vzájemné souboji remizovaly, musí v posledních dvou kolech získat Bratislavští o tři body více než rival.

Prostějov v místní Sokolovně nasměrovali k triumfu až závěrečné tři váhy, od 56 do 75 totiž vedli hosté 6-4 díky Filipu Barákovi, Kristianu Nguenovi a Andreji Rigovi. Jenže nejdříve vyrovnal v polotěžké váze Marek Andrýsek, následně získal body „zadarmo“ Erik Tlkanec, který neměl soupeře, aby v supertíze uspěla domácí legenda Petr Novotný proti Marianu Bunzelovi.

Poslední duel víkendu se boxoval v Ústí, kam přijela Třeboň, která si domů na jih odvezla výhru 10-6 a posun na čtvrté místo tabulky.

Atmosféra celého utkání byla trochu komorní, místní spíkr Milan Džavík ohlašovat duely bez podpory mikrofonu. Vzhledem k tomu, že domácí fanoušci nebyli úplně moc hluční, se ohlášení všech zápasů povedlo.

První duel vyhráli domácí bez boje, jelikož Třeboňští tuto váhu neobsadili, v šedesátce se pak představil hostující Jakub Šuda, věkem stále junior, proti Marku Čurejovi. Duel byl od začátku v režii benjamínka soutěže, který se připravuje na blížící se juniorský domácí šampionát a který nakonec mohl slavit hladké vítězství na body.

Domácí ale dokázali vývoj zápasu otočit. Nejprve si totiž poradila domácí jednička váhy do 64 kg Erik Agateljan s Judgerem Bazargurovem, následně v „69“ uspěl další ústecký talent David Kotrč.

Tomu se postavil Vazír Garajev a fanoušci mohli vidět střet agresivního a tvrdého Kotrče proti delšímu a šikovnějšímu soupeři, který jej dokázal solidně trestat za chyby v obraně. Domácí bijec ale nakonec mohl slavit a v letošním extraligovém ročníku stále nepoznal porážku – v pátém duelu zapsal pátou výhru. S ohledem na postavení ústeckého klubu od stříbrného z domácího seniorského šampionátu skvělý počin.

Jenže následně se radovali už pouze hosté. Nejprve ukončil Patrik Glezl ústeckého Dana Antoše ve druhém kole, Ján Džanaj v polotěžké váze slavil dokonce už v prvním kole, ve kterém přejel skvělým výkonem Milana Grundzu.

V těžké váze se měl představit věčný smolař Daniel Broža, jenže ten se i tentokrát stihl zranit ještě před vstupem do ringu a Jiří Horký získal dva body bez boje. V supertíze pak rozjetý Adam Kolařík rozbil Jakuba Havla, kterého rozhodčí odmával v první minutě závěrečného kola.

SCB OSTRAVA vs. ARMEX DĚČÍN 12-4

Body domácích: Freiherr (váha do 56 kg), Aperjan (do 60 kg), Polakovič (do 64 kg), Gotiebiewski (do 75 kg), Vaněček (do 91 kg), Wierzbicki (nad 91 kg)

Body hostí: Cholinský (do 69 kg), Vais (do 81 kg)

DTJ PROSTĚJOV vs. BC BRATISLAVA RUŽINOV 10-6

Body domácích: Tanko (do 56 kg), Schilder (do 69 kg), Andrýsek (do 81 kg), Tlkanec (do 91 kg), Novotný (nad 91 kg)

Body hostí: Barák (do 60 kg), Nguen (do 64 kg), Rigo (do 75 kg)

FIT GYM + SKP ÚSTÍ NAD LABEM vs. HYDROKOV TŘEBOŇ 6-10

Body domácích: Hriedel (do 56 kg), E. Agateljan (do 64 kg), Kotrč (do 69 kg)

Body hostí: Šuda (do 60 kg), Glezl (do 75 kg), Džanaj (do 81 kg), Horký (do 91 kg), Kolařík (nad 91 kg)

TABULKA EXTRALIGY PO NEÚPLNÉM 9. KOLE:

Pořadí Tým Z V R P Skóre Body
1. SCB Ostrava 9 8 1 0 110:34 17
2. DTJ PROSTĚJOV
8
5
1
2 70:58 11
3. BC BRATISLAVA-RUŽINOV 821
8
4
2
2 74:54 10
4. HYDROKOV TŘEBOŇ
7
2 1 4 46:66 5
5. ARMEX DĚČÍN
8 1 2
5
44:84 4
6.

FIT GYM + SKP ÚSTÍ NAD LABEM

8
0 1 7
40:88 1