Pět předzápasů a sedm hlavních duelů je naplánováno do Lucerny na středeční večer od 18:00 hodin. Polovinu z dvanácti soubojů obsadí čeští zástupci. Hned jako první vstoupí do ringu naše dlouhodobě nejúspěšnější boxerka Martina Schmoranzová.

Její soupeřkou ve váze do 69 kg bude Italka Monica Floridiaová, která doma na mistrovství Evropské unii vybojovala bronz. „Bude to moje premiéra v Lucerně, strašně se těším a zároveň k tomu místu mám respekt. Těším se na krásný galavečer,“ řekla před duelem pro Czechboxing.cz třicetiletá rodačka z Rakovníka.

Ta společně s dalšími boxerkami nedávno ladila formu ve společnosti německé juniorské reprezentace chystající se na světový šampionát této věkové kategorie, který právě dnes startuje v indickém Guwahati.

A byť patří Schmoranzová mezi nejzkušenější boxerky na evropské scéně, Italku nezná. Tedy boxersky. „Zdravíme se, víme o sobě, ale nikdy jsme spolu nespárovaly, ani nezápasily. Její úspěch na letošním šampionátu Evropské unie je pro mě motivací navíc,“ vysvětluje s odkazem na skutečnost, že jí samotné výsledkově srpnový turnaj nevyšel.

Hned po ní se utká s Italem Gianmarkem Pincim český šampion váhy do 64 kg Pavel Polakovič. A také on se těší. „Bude to prestižní galavečer proti skvělému soupeři. Co více si přát?“ usmívá se olomoucký syn slavného otce.

Ve váze do 75 kg se po nich střetnou český a litevský šampion Miloš Bártl a Vitautas Balsis, který už v Česku startoval. Před dvěma lety se představil na 24. ročníku Memoriálu Julia Tormy. Domů se ale vracel bez úspěchu, když skončil už ve čtvrtfinále.

Jenže pozor, mladý Litevce, který mezi seniory teprve začíná – ale hned se stal domácím vicemistrem, když ve finále nestačil (2-3 na body) po obrovském boji na hvězdného Virgiliuse Stapulionise – ale rozhodně nebyl už v mládežnických kategoriích žádným otloukánkem.

Balsis je juniorským vicemistrem Evropy 2016, na světovém šampionátu ve stejném roce mu chyběl krůček k postupu do semifinále. „Chci se reprezentovat Českou republiku na mezinárodní scéně, těším se na to. Přípravu na příští rok startuji již nyní na několika galavečerech, tím prvním je právě Lucerna, kam se moc těším. Ať už to dopadne jakkoliv, startovat před plným domem s lvíčkem na prsou pro mě bude obrovská čest,“ prohlásil Bartl.

Těžkého soupeře – a nejen s ohledem na jeho vzrůst – čeká také na Adama Kolaříka, novou českou jedničku v supertíze. Chorvat Branimir Lovren sice letos nevyužil šance usednout na domácí trůn poté, co mezi profesionály zamířil dlouholetý až despotický vládce Filip Hrgovič, na českého bijce ale čeká pořádně tvrdý protivník.

Lovren se neustále tlačí do ofenzivy, jeho více jak metrákové tělo pak umí vyslat na soupeře hodně tvrdé údery. S podobným bijcem se ale utkal Kolařík už ve finále domácího šampionátu, kde se s vyšším a tvrdým Dominikem Musilem popasoval skvěle. „Boxoval jsem s ním poprvé, je to obr s peckou v úderech. Konečně mám titul, v extralize moc neprohrávám, těším se do Lucerny,“ dodal blonďák z Třeboně.

Vedle Jirky Havla se pak v hlavním programu představí také dlouholetý český vládce nižších vah Erik Hulijev. Ve váze do 56 kg jej čeká mladý Kubánec Javier Ibáňez Díaz. Ten je sice v této váze až kubánskou dvojkou, jenže… Číslem jedna není nikdo menší než Robeisy Ramírez, už dvojnásobný olympijský šampion, který prohrává jen výjimečně.

Jednadvacetiletý Ibáňez ale letos reprezentoval svoji vlast na světovém šampionátu, kde sice vypadl v prvním duelu s Američanem Dukem Raganem (pozdější stříbrný medailista), ostruhy ale sbírá v prestižní WSB, kde v posledních osmnácti měsících nasbíral solidní bilanci 4-3.

„Na zápas se moc těším, bude to bomba, byť jsem trochu nervózní. Soupeře jsem viděl na videu, je mladý, ale zkušený, vyhrál juniorskou olympiádu. Je to pro mě výzva, dá se říct, že za tímhle duelem se pro mě skrývá nový horizont,“ burcuje sebe a také fanoušky Hulijev.

Kdo z vás dorazí ve středu večer nejen české bojovníky podpořit?

NOVINKY A INFORMACE O VSTUPENKÁCH NA SOUBOJ EVROPA VS. KUBA NALEZNETE ZDE!

AKTUALITY SLEDUJTE TAKÉ NA NAŠEM FACEBOOKU ZDE!