Už první den, 4. července se představil v ringu Narek Šachbazjan, který vyzval argentinského mladíka Mirka Cuella. Po slibném začátku ale Jihoameričan dobře načal tvrdým spodkem svého českého soupeře, a ještě do konce prvního kola duel ve váze do 56 kg stihl ukončit.

Další čeští mladíci boxovali ve čtvrtek. A také oni prohrávali.

Už v dopoledním programu narazil Filip Dumont v supertíze na Bělorusa Ulazislava Chavického, kterému po velkém boji podlehl 2-3 na body.

Také odpolední program český boxer končil. Ve váze těžké se Daniel Mikušťák, bronzový z nedávného evropského šampionátu, postavil Aibeku Oralbayi z Kazachstánu. Byť bojoval, na soupeře to nestačilo (0-5 na body).

Večer se představili ještě dva tuzemští bojovníci. Dominik Gloser po hodně zajímavém souboji ve velterové váze do 69 kg nestačil na ruského vice-mistra Artura Demina (0-5 na body), v polotěžké váze pak Václav Klimša prohrál s Kazachem Sagyndukem Togambayem RSC ve 2. kole.

I přes cenné zkušenosti se tak čeští mladíci vrací do vlasti s pěti porážkami. Flákat se ale – jak to u boxerů – nebudou. Letní dny totiž pravidelně přinášejí řadu kempů a soustředění. Nabitý podzim je zde totiž cobydup.