Chybět pochopitelně nebude ani místní talent a rodák Jakub Šuda, kterého vyzve několikanásobný mládežnický německý šampion Assan Hansen. Více o celém galavečeru v rozhovoru s Kubovým otcem a matchmakerem Radkem Šudou.

KOMPLETNÍ INFO S PŘEDSTAVENÍM JEDNOTLIVÝCH BOXERŮ NALEZNETE ZDE!

Jde už o sedmý ročník galavečera v Broumově, kdo za nimi stojí, kdo pomáhá s organizací a zajištěním rozpočtu?

Nápad zorganizovat broumovský galavečer se od prvopočátku zrodil v hlavě dvou trenérů, Kamila Grima a Jaroslava Rojkoviče, kteří před sedmi lety založili nový oddíl Boxing club Broumov. V dnešní době jsou role s organizací rozděleny mezi více lidí, přičemž já díky kontaktům i v zahraničí, které jsem získal několikaletým ježděním se svým synem po různých mezinárodních turnajích, se starám o sestavení boxerských dvojic, letos jsme vše koncipovali coby souboj Česko vs. Německo. S financováním nám pomáhá město Broumov a sponzorské firmy.

Proč galavečer zrovna v Broumově? Je to boxerské město?

Broumov je malé pohraniční městečko sousedící s Polskem. Boxerský galavečer je jednou za rok a většina místních před sedmi lety box na živo nikdy neviděla. Broumovský galavečer je známý tím, že na něm panuje parádní atmosféra v zaplněném a nově zrekonstruovaném sále broumovského Infocentra. Kapacita sálu není až tak velká, zhruba 350 lidi. Ale pokaždé je úplně plno. Recept na zaplněný sál je jednoduchý, lístky zdarma. (úsměv) Objezdil jsem hodně galavečerů jak v Čechách, tak v zahraničí a málokdy jsem viděl takto naplněný sál s podobnou atmosférou. Kdo v Broumově na galavečeru byl, může za jisté potvrdit. Vše to děláme pro boxery, pro které to je velký zážitek před takovým kotlem bojovat. Proto to každý boxer dělá, nikdo nechce boxovat v sále bez diváků.

Na jaké taháky se mohou fanoušci těšit?

Německý tým je velice kvalitní, mají ve svých řadách několikanásobné mistry Německa. Za Česko budou boxovat také kvalitní bojovníci, ale i začínající boxeři a boxerky. Za naše barvy bych mohl jmenovat například Miloše Bártla, letošního mistra ČR ve střední váze, Jakuba Šudu, několikanásobného mistra ČR v mládežnických kategoriích, za slečny pak nastoupí Alena Navrátilová, Petra Laštovková či Nela Fraiherrová. Také začínající mladé boxerky Tereza Hajná, Viktorie Jílková a další.

Jak je těžké takto před Vánoci ještě přesvědčit boxery do zápasů, nebo je to naopak lehčí, než kdyby bylo gala v lednu, únoru?

Myslím si, že vše, co láká boxery boxovat v předvánoční čas v tak vzdáleném místě od Prahy, je zaplněný sál, perfektní sportovní atmosféra. A koneckonců i ten sváteční čas všemu napomáhá.

Ovlivňují výrazně případná zranění nebo nemoci složení dvojic?

Nevím jak jiní organizátoři galavečerů, ale každoročně se s tímto problémem potýkáme. Vždy v posledním týdnu před startem galavečera. Ale s tím je potřeba počítat a mít připravených o něco více zápasů. Nicméně pro mne to jsou pokaždé obrovské nervy a mnoho provolaných hodin a mnoho hodin strávených nad maily.

Nějaké novinky oproti předchozím ročníkům?

Letošní novinka byla prezentace českých boxerů skrze facebookový profil akce, kde se napsal o každém krátký medailonek s fotografii. Myslím si, že si boxeři zaslouží za tu obrovskou dřinu v přípravě, aby se o jejich úspěších zájmech, škole, zaměstnání více vědělo a mluvilo.

Jaké jsou ambice vašeho galavečera v Broumově?

Aby se nám povedli dostat do Broumova co nejkvalitnější boxerské zápasy. Ale hlavně, aby boxeři i diváci odcházeli plní krásných dojmů a těšili se na další ročník.