Ty zápasy pořádně rezonovaly. Tvrďáci Karel Cihelník s Leonidem Kušnarenkem a šampioni Pavel Zahradník proti Josefu Horáčkovi? Bohužel, Cihelník i Horáček kvůli zranění svoji účast nakonec odřekli, přesto se bude stále nač dívat. Prvně jmenovaného nahradil Miroslav Navara, mistra MEBu v těžké váze pak urostlý Valina, který si bude chtít se Zahradníkem jistě poradit podobně, jako s auty v rámci svého podnikání, kterým je ekologická likvidace vozidel.

Jenže držitel pásu v supertíze má pro strach uděláno. Ostatně, přesvědčit se můžete v následujícím rozhovoru s čerstvě devětatřicetiletým Oblastním ředitelem týmu finančních poradců společnosti Fincentrum.

VSTUPENKY NA 29. GALAVEČER MEBU K ZAKOUPENÍ ZDE!

Cítíš se být připravený na čtvrteční duel?

Cítím se výtečně, věnoval jsem přípravě opravdu hodně. Strávil jsem měsíc tréninkem v Thajsku, tak doufám, že zvládnu přípravu prodat v ringu.


Jak nepříjemné pro tebe byly změny ohledně pozice tvého soupeře? Vyšlo to až napotřetí?

Změny soupeřů skutečně na psychice nepřidají, ale nakonec to vyjde nastejno. Prostě jdeme do ringu a zaboxujeme co možná nejlépe.


Které zrušení tě mrzí vlastně více? Původně plánovaná odveta s Martinem Mikulenčák, nebo duel s Josefem Horáček, šampionem MEBu v těžké váze?

Více Martin, jelikož jsem mu slíbil odvetu a na něj jsem se primárně připravoval. Pak to již byl jen velký zmatek.


Láká tě možnost utkat se v budoucnu s Horáčkem coby šampionem těžké váhy?

Rozhodně, je to opravdu výzva. Pepa je vlastně to nejlepší co MEB nabízí. Tedy hned po mě samozřejmě. (smích) Pokud se zvládneme domluvit, tak by se ten zápas mohl na konci roku stát skutečností.

Výrazně jsi zhubl. Že byste si to dali v těžké váze a ne supertíze?

Skutečně jsem dost shodil, dohromady osmnáct kilo. Pod metrák jsem neměl snad patnáct let a stále je kde brát. Ale jestli bych zvládl vyshazovat až na 91 kg, to si teď neumím představit. Uvidíme, co nám léto přinese… (úsměv)

Jsi znovu šampionem MEBu, co to pro tebe momentálně znamená?

Opravdu hodně. Poté, co jsem titul před pěti lety bez boje odevzdal, tak mě něco v hlavě hlodalo, měl jsem v sobě prázdný prostor. Teď jsem ho zaplnil. Pás mne posouvá osobnostně a také motivuje do další sportovní práce.


Půjdeš vlastně proti Alexandru Valinovi obhajovat titul, nebo nikoliv?

O pás nepůjde, jelikož soupeř nesplňuje podmínku alespoň tří zápasů v rámci manažerské extraligy.


Loni v říjnu tě zmíněný Mikulenčák, tehdy ještě šampion, „hledal“ po své obhajobě. Pak jste se utkali, teď zrušil zápas on. Bude nyní „odveta“? Vezmeš si po zápase s Valinou mikrofon?

Martina asi hledat nebudu, už jsme té srandy natropili hodně a musíme zase dát chvilku prostor pro jiné aktivity. Vím, že Martin zápas zrušil z vážných zdravotních důvodů a také vím, že hned, jak se uzdraví a připraví, tak mne přijde potrápit do ringu.

Celkově zápasový program galavečera pořádně prořídl. Na co se tedy mohou fanoušci těšit, proč by měli dnes večer dorazit?

Všem fanouškům bych vzkázal, aby určitě dorazili. Určitě se mohou těšit na pohledné zápasy. A hlavně, což bych rád připomněl, v MEBu neboxují profesionální sportovci, ale manažeři, pracující chlapi, kteří ve svém nabitém čase najdou volné chvilky na tvrdý trénink a poté si jdou poměřit své schopnosti do ringu. Pokud si za každý zápas přidáte nějaký ten příběh, pak musíte ocenit nasazení a odhodlání všech borců.